Добродојдовте во Conrad
Вашата кошница
0 Прод. | 0,00 ден.


Дирекција:
Ул."Коле Неделковски" бр.22
1000 Скопје
Тел/факс:
00 389 (2) 3 118 333

ТЕРМОМЕТАР- (ВНАТРЕШНО/НАДВОРЕШНО МЕРЕЊЕ)

Кат.бр. 646382
708,00 ден. Не е испорачливо!
вклуч. ДДВ/не вклуч. трошоци на на праќање
Количина:

Оцена: (гласај »)

Триделениот дисплеј ги прикажува времето, внатрешната и надворешната температура со можност за автоматско меморирање на највисоката или најниската вредност. Вредностите се отчитуваат во Целзиусова и Фаренхајтова скала.

Технички податоци:
Димензии: (Д x Ш x В) 78 x 84 x 15 mmМерни вредности:- Внатрешна влажност на воздух- Надворешна влажност на воздух- Надворешна температура: од-50 до + 70 C- Внатрешна температура: од -10 до +50 CМинимално отчитување на температура: 0,1 CДимензии на основата: 74 x 84 x 15 mmНапојување: 1.5 V/DC (1 x AAA батерија) Посебен кабел со сензор за мерење на надворешни условиМеморирање на најголема и најмала вредностМерење во Целзиусова и Фаренхајтова скалаТежина: 76 грама

Вклучено во испорака:
Термометар (1) · Кабел со сензор: 3 метри (1) · Батерија (1)

Опрема:
*

Карактеристики:
*

Купувачите кои го погледаа овој производ се исто така заинтересирани и за:
Дигитален термометар за домаќинство Термометар за внатрешна и надворешна температура WAS 7004 Безжична временска станица Conrad TE338NL
1.062,00 ден.
413,00 ден.
1.534,00 ден.
Повеќе »Повеќе »Повеќе »

Купувачите кои го купија овој производ, исто така купија и:
РАСТЕРУВАЧ НА КОМАРЦИ СО ЛЕД-СВЕТЛО
590,00 ден.
Повеќе »
Оцена:
Za oddajo glasu kliknite na zvezdico!
Сите цени се со вклучен ДДВ 18%. Трошоците за праќање на робата не се вклучени во цената.
Дознајте информации за залиха на производите во Скопје на conrad@conrad.mk. Кoнтакт телефон: 02 3 118 333.