Добродојдовте во Conrad
Вашата кошница
0 Прод. | 0,00 ден.


Дирекција:
Ул."Коле Неделковски" бр.22
1000 Скопје
Тел/факс:
00 389 (2) 3 118 333

УВ СИЈАЛИЦА ПРОТИВ ИНСЕКТИ

Кат.бр. 710005
1.003,00 ден. Не е испорачливо!
вклуч. ДДВ/не вклуч. трошоци на на праќање
Количина:

Оцена: (гласај »)

Летечките инсекти се привлечени од ултравиолетовите зраци. На патот кон изворот на светлината, инсектите поминуваат под неподвижна електрода која содржи струја и умираат брзо, безболно и хигиенски. Тие паѓаат во садот за собирање на дното на апаратот кој може да се отстрани и да се испразни лесно со извртување. Isokat-от делува против најчестите комарци, мушички, итн и можете да го користите насекаде, во куќата, на тераса, работното место, итн каде што има на располагање штекер за струја. Тоа е еколошки, бидејќи нема токсични материи кои ја загадуваат земјата и воздухот, а со тоа не претставува закана за луѓето и другите животни.

Технички податоци:
Димензии: (Ø x В) 140 мм х 265 mm
Боја: Црна
Спецификација на производот: UV флуоросцентно цевкасто светло 4 W
Потрошувачка: 3 W
Агол на гледање: 360
Интервал: - Работен опсег: 50 m
Напојување: 230 V/50 Hz
Тежина: 582 g
Ефикасна област прибл. 50 м
Без опасни супстанции
Ниска потрошувачка на енергија

Вклучено во испорака:
Вклучени 4 W УВ цевкасти светла 
Четка за чистење
Упатство за употреба.

Опрема:
*

Карактеристики:
*

Купувачите кои го погледаа овој производ се исто така заинтересирани и за:
УВ-НЕОНКА 15 W 45 CM Мо el UV фаќач на инсекти CriCri 305 E УВ лампа – вшмукувач на инсекти, Isotronic УВ ФАЌАЧ НА ИНСЕКТИ 4 W
590,00 ден.
17.287,00 ден.
3.363,00 ден.
1.120,00 ден.
Повеќе »Повеќе »Повеќе »Повеќе »
Оцена:
Za oddajo glasu kliknite na zvezdico!
Сите цени се со вклучен ДДВ 18%. Трошоците за праќање на робата не се вклучени во цената.
Дознајте информации за залиха на производите во Скопје на conrad@conrad.mk. Кoнтакт телефон: 02 3 118 333.