Добродојдовте во Conrad
Вашата кошница
0 Прод. | 0,00 ден.


Дирекција:
Ул."Коле Неделковски" бр.22
1000 Скопје
Тел/факс:
00 389 (2) 3 118 333

ПОЛНАЧ НА АКУМУЛАТОРИ BDSBC20A СО ДИЈАГНОСТИКА

Кат.бр. 856318
11.480,00 ден. Не е испорачливо!
вклуч. ДДВ/не вклуч. трошоци на на праќање
Количина:

Оцена: (гласај »)

Дури и неискусни лица ќе можат да ги наполнат нивните акумулаторски батерии без никаков проблем. Едноставно одберете ја апликацијата и полначот се поставува на оптимална конфигурација, со автоматско препознавање наголемината на батеријата, модел и оптимална брзина на полнење. LC-дисплејот го навигира корисникот во Германија во текот на целиот процесот на полнење. Безбедни и интелигентни 4-нивоа на полнење: 1. Акумулатор-проверка на статусот, 2. Полнење на 80%, 3. Безбедно полнење на 100%, 4. Одржување. Уредот е опремен со интелигентна дигитална дијагностичка функција за следење на статусот на батеријата (напон на батеријата и алтернаторот и проверка), кој исто така дава информации за можните грешки на батеријата.

Технички податоци:
Димензии: (Ш x В x Д) 300 x 115 x 250 mmФункција на празнење: НеМакс.струја на полнење: 20 АПогоден за: Отворени,ослободени од одржување, AGM, гел и олово-калциумови акумулаторски батерииAларм за обратен поларитетОсигурач од краток спојАвтоматско ладењеЗаштита од летање искриЗаштита од прегревање и преполнување.Напон на полење: 12 VСтартување: 60 АНапон на батерија: 12 VПолнач на батерии-функција: 4-нивоаПрепорачан капацитет:од 20 до 360 АhРаботен напон: 230 V / ACТежина: 6 килограми

Вклучено во испорака:
*

Опрема:
*

Карактеристики:
*

Купувачите кои го погледаа овој производ се исто така заинтересирани и за:
Полнач Autostar 700 за акумулатори и стартер Полнач на акумулатор Einhell BT-BC 4 P АВТОМАТСКИ ПОЛНАЧ BOSCH C3 РЕГУЛАТОР НА ВОЛТАЖА 12 V/DC
48.682,00 ден.
1.864,00 ден.
7.139,00 ден.
531,00 ден.
Повеќе »Повеќе »Повеќе »Повеќе »
Оцена:
Za oddajo glasu kliknite na zvezdico!
Сите цени се со вклучен ДДВ 18%. Трошоците за праќање на робата не се вклучени во цената.
Дознајте информации за залиха на производите во Скопје на conrad@conrad.mk. Кoнтакт телефон: 02 3 118 333.